13.06.2011 13:07

PREČO SME TAKÍ....?

V celej Eirópe vyjadrujú občania svoje názory na nespravodlivosť, ktorá sa na nich pácha prostredníctvom politikov a štátnej mašinérie. Akékoľvek prejavy nespokojnosti na Slovensku sú demagogicky potláčané manipuláciou s verejnou mienkou prostredníctvom masmédií a tých, ktorí za "judášsky" groš alebo vlastnou nevedomosťou prikyvujú na všetko, čo ich obľúbený politik vyhlasuje a to i v prípade verejného klamstva.

Problémy, ktoré cítime MY železničiari, ktoré sa bytostne dotýkajú našich najbližších spolupracovníkov, sú zahmlievané vyhláseniami pani premiérky a pracovníkov ministerstiev, požiadavky OZZŽ o doriešení prepúšťaných zamestnancov železníc padajú do neznáma, ministerstvá dopravy, práce a sociálnych vecí i financií takticky mlčia, kríza, ktorá pretrváva sa nerieši a rovnako NIE JE politická vôľa riešiť problematiku ŽELEZNÍC, ZDRAVOTNÍCTVA, ŠKOLSTVA, CELÉHO SOCIÁLNEHO SYSTÉMU vrátane dôchodkov.

Masmédiá nás ohromujú všetkým pohromami, ktoré sa dejú vo svete, ale POHROMY, ktoré sa dejú tu a na OBČANOCH Slovenska, o tých sa nehovorí ani šeptom.

Na vine sú politici, ale veľkú časť viny máme VŠETCI Prečo? To vidíme napríklad u priateľov v Čechách. Tu napriek množstvu odborovýchz centrál, za SPOLOČNÝM cieľom idú VŠETCI. Rušenie dôchodkového piliera, zvýšenie vekovej hranice odchodu do dôchodku sú veci, ktoré sa bytostne dotýkajú VŠETKÝCH a preto odbory neváhali a vyhlásili 24 - hodinový výstražný štrajk na ŠTVRTOK 16. júna....

Rovnako u nás je situácia veľmi zlá. Návrh nového Zákonníka práce je likvidačný pre odbory a rovnako i pre zamestnancov. Rušenie tratí, obmedzovanie spojov na železnici, likvidácia oddelení v zdravotníckych zariadeniach a VYMYSLENÉ poplatky za všetko, čo sa dá vymyslieť, návrhy na zmenu odvodového systému zamestnanca, ktoré budú likvidačné pre sociálne poisťovne s dopadom na výšky všetkých terajších i budúcich dôchodkov - TOTO VŠETKO EŠTE SLOVÁKOV DOSTATOČNE nepripravilo na zmenu postoja. Stále iba nad pivom kritizujeme, vykrikujeme spoza okien ale OTVORENE sa nedokážeme postaviť a najmä presadiť svoj názor.

Beda nám, veľká beda - národ Slovenský! Za sladké reči sa dávame učičíkať. Otvorme už konečne oči a požadujme, aby Tí, ktorí dnešný stav ekonomiky Slovenska zapríčinili, vrátane tých, ktorí dovolili privatizáciu strategických štátnych podnikov, ktorí nehanebným KLAMSTVOM dávajú do privatizácie ZISKOVÉ teplárne (TRNAVA a ďalšie) a za odmenu likvidujú to, do čoho sme všetci spoločnými silami vložili peniaze - boli spravodlivo posúdení a odsúdení NA VRÁTENIE NEČISTO NADOBUDNUTÉHO MAJETKU.

Prestaňme na zbohatlíkov pozerať ako na vymyslené celebrity a vezmime si príklad OBČANOV ISLANDU o ktorom nám naše médiá ÚMYSELNE NIČ NEREFEROVALI.

Kliknite na vložený link::Hold Islandu aneb fakta o revoluci.doc (48,5 kB)

—————

Späť


Kontakt

Ing. Peter Tomašovič predseda OZZŽ

Drieňová 24
Bratislava
820 09


+421 2 2029 7052
Číslo účtu nájdete v záložke KONTAKTYNovinky

22.06.2020 08:27

POZVÁNKA na VČS

Vážení členovia,   pozývame Vás na „Výročnú členskú schôdzu OZZŽ“, ktorá sa uskutoční dňa 23.6.2020 (utorok)...

Celý článok

—————

31.03.2020 09:09

Výzva členom

Vážené členky a členovia Odborového zväzu zamestnancov železníc     Všetci čelíme situácii, s ktorou sme...

Celý článok

—————

10.02.2020 09:49

Ponuka predstavenia v Prahe - muzikál Hamlet

Vážené kolegyne a kolegovia!   OZZŽ pri CARGO, ZSSK a ŽSR plánuje usporiadať pre svojich členov návštevu...

Celý článok

—————

07.02.2020 09:19

Návrh akcií na rok 2020 - výzva

Vážení členovia OZZŽ, v súvislosti s prípravou plánu činnosti v roku 2020 by sme Vás radi oslovili...

Celý článok

—————

Všetky články

—————


Odborový zväz zamestnancov železníc

31.01.2020 00:00

Ako postupovať pri darovaní vašich 2% pre OZZŽ

Vážené kolegyne, kolegovia, zamestnanci železníc a ich priatelia! Výbor OZZŽ sa na Vás Touto cestou obracia s prosbou o poskytnutie 2% Vašej dane pre náš Odborový zväz zamestnancov železníc. Vami poskytnutý príspevok použijeme na programové ciele roku 2020 so zameraním na regeneráciu...

Celý článok

—————

11.01.2019 13:46

Vyhlásená Štrajková pohotovosť na ŽSR

Celý článok

—————